Дизайн – проект
Підняття рівня життя дозволило громадянам звернути увагу не тільки на надійні та престижні автомобілі чи якісний одяг, а й попіклуватися про презентабельність та комфортність житла. Сучасні реалії дозволяють проводити комплектацію авто, що купується на свій смак, наповнюючи його комфортними речами. Те ж саме стосується і квартир, що сьогодні купуються. Забудовники пішли на зустріч покупцю і почали реалізовувати квартири без комплектації. Власник придбаного житла має змогу самостійно вирішити яке саме житло він хотів би мати, в якому інтер’єрі він відчує всю повноту насолоди від придбаної оселі, який стиль декору задовольнить його. На початку проведення ремонтних робіт необхідно розробити дизайн-проект.
Для виконання ремонтних задач краще звернутися до фахівців цієї справи, а розробку дизайну доручити дипломованому дизайнеру. Звісно можна і самому продумати бажані варіанти інтер’єрного декору, придбати необхідні матеріали, зібрати пакет необхідної документації – тобто побувати і архітектором, і декоратором, і виконробом, і можливо, ще ким. Але таке заняття відніме у вас багато сил, терпіння, здоров’я.
Тож не треба дивитись на постать архітектора чи дизайнера очима громадянина радянського часу. В ті часи професія архітектора асоціювалась з розробками типових проектів об’єктів будівництва і не більше, а відносно професії дизайнера, взагалі, мало що було відомо. Сьогодні ці професії очолюють список популярних та затребуваних професій. Сучасні споживачі будівельних послуг розуміють, що тільки професіонал здатний підібрати оптимальне рішення щодо розміщення інженерно-комунікативних систем, об’ємного планування та зонування жилого приміщення, підбору правильної кольорової гамми і багато іншого. Перед замовником стоїть завдання – правильно, доступно, всеоб’ємно сформулювати своє бажання, мрії, задумки. І слід до цього підійти серйозно і виважено, бо набагато легше перемістити, наприклад, розетки на аркуші паперу, чим уже на реальному об’єкті.
Не треба вважати, що дизайн-проект — це просто схематичний малюнок майбутнього інтер’єру. Грамотний дизайн-проект включає такі питання як: організація простору, вирішення кольорової задачі, органічне поєднання елементів декору, аксесуарів і меблів.
Дизайн інтер’єру любого приміщення — це глибоке опрацювання стилю аж до найдрібніших деталей. При формуванні образу майбутнього житла, слід сконцентруватись на деяких концептуальних питаннях. По-перше це – просторове зонування, призначення приміщень та їх взаємовідносини. Наприклад, проблема об’єднання кухні з вітальнею чи укрупнення санвузлів. І тут справа не тільки в доцільності подібних рішень, а ще й робота з нормативно-законодавчими документами. Замовнику бажано чітко з’ясувати для себе яку ідеологію він вносить в проект: демонстрація статку та престижність чи практичність, легкість, мобільність.
Не розкіш, а необхідність
Вважається, що послуги дизайнера – то тільки для заможних громадян, але якщо прорахувати всі непередбачувані витрати при самодизайнерських роботах, то переваги стануть очевидними. Відносно цін на дизайнерські послуги. Вони залежать від розмірів об’єкту, його складності, початкових вимог замовника. Середня вартість дизайн-проекту знаходиться в межах 25 – 40 євро за м2. Кінцева вартість дизайн-проекту визначається після складання технічного завдання.
Коли всі вимоги замовника сформульовані, вивчені, обдумані підписується договір дизайн-проекту і архітектор приступає до його підготовки. Договір дизайн-проекту являється вашою гарантією, що все буде виконано з врахуванням установлених строків і без самодіяльності майстрів. Дизайн-проект складається з планувальної, ескізної і технічної частин. В остаточному варіанті покупець послуг повинен одержати комплект креслень, який являється проект-завданням для будівельників, постачальників, обробників та інших майстрів, що приймуть участь в ремонтних роботах. Такий документ складається з обмірних креслень, візуалізації основних приміщень, плану розташування меблів, планів демонтажних та монтажних робіт, розміщень архітектурних конструкцій, планів підлоги та стелі, схем прокладання електро-, водо-, газоліній. Додаються креслення на виробництво меблів за індивідуальним проектом чи деталей інтер’єру, даються відомості відносно використання оздоблювальних матеріалів.